Folytatódik a Signal-botrány: a védelmi miniszter egy másik csoportban is megosztotta a jemeni bombázás részleteit
További Külföld cikkek
- Felborult egy Flixbus Németországban, húsz utas megsérült
- Titkos megállapodásra készül Németország az Egyesült Államokkal
- Bombafenyegetések miatt átmenetileg felfüggesztették a légi forgalmat Kanadában
- Késsel támadt az emberekre egy férfi Finnországban
- Dánia fel akarja függeszteni Magyarország szavazati jogát az EU-ban, a kormány nyomásgyakorlásról beszél
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Pete Hegseth véletlenül bevett egy újságírót abba a Signal-csoportba, ahol a jemeni támadást tervezték meg.
A The Atlantic főszerkesztője először kételkedett a csoport valódiságában egészen addig, amíg a leírtaknak megfelelően az Egyesült Államok csapást mért a jemeni fővárosra. Ezt követően a Pentagon vizsgálatot indított a védelmi miniszter Signal-üzeneteivel kapcsolatban.
A Reuters cikkéből kiderül, hogy a második csoportban Pete Hegseth hasonló információkat osztott meg a támadással kapcsolatban feleségének, bátyjának és ügyvédjének, mint a már említett üzenetváltáskor. A lapnak egy névtelenül nyilatkozó személy elmondta: „Ebben a beszélgetésben nagyjából tucatnyian vettek részt, hogy a részletes katonai tervezés helyett adminisztratív kérdéseket vitassanak meg.”
A chat a légicsapások ütemtervének részleteit is tartalmazta
– fogalmazott a Reutersnek a bennfentes.
Pete Hegseth felesége, Jennifer, aki egykor a Fox News producere volt, nemrégiben több fontos katonai találkozón is részt vett. A Pentagon nyilvánosan közzétett fotói szerint ezek között olyanok is voltak, ahol külföldi katonai vezetőkkel tárgyalt, köztük Hegseth brit kollégájával, egy márciusi találkozón. Emellett a védelmi miniszter testvére a Belbiztonsági Minisztériumban dolgozik a Pentagonban, mint összekötő tiszt.
A második Signal-csoport felfedezése különösen kínos Hegseth számára, mivel a múlt héten több magas rangú tisztviselőt is eltávolítottak a Pentagonból egy belső szivárogtatás miatt indított vizsgálat következményeként.
A Pentagon cáfolta az értesülést, a demokraták lemondásra szólították fel a védelmi minisztert
Sean Parnell, a Pentagon szóvivője cáfolta az értesülést, szerinte a média „lelkesen veszi az elégedetlen volt alkalmazottak sérelmeit cikkük egyetlen forrásaként. A Trump-gyűlölő média továbbra is megszállottja annak, hogy elpusztítson mindenkit, aki elkötelezett Trump elnök mellett. Már oly sokat elértünk számára, és soha nem fogunk meghátrálni” − írta a szóvivő közösségi oldalán.
A Fehér Ház szóvivője, Anna Kelly pedig közölte, hogy „a közelmúltban kirúgott szivárogtatók” továbbra is hamisan mutatják be az igazságot, hogy megnyugtassák összetört egóikat és aláássák az elnök embereit.
A demokrata képviselők szerint Pete Hegseth-nek le kellene mondania, Chuck Schumer az X-en azt írta, hogy „Donald Trump még mindig túl gyenge ahhoz, hogy kirúgja” (Pete Hegsethet). Tammy Duckworth egy iraki háborús veterán szintén a republikánus politikus lemondását szorgalmazta.
Ugyanakkor a Pentagon egyik tisztviselője is megkérdőjelezte, hogyan tarthatná meg ezek után Pete Hegseth állását. Dan Caldwellnek, a védelmi miniszter egyik vezető tanácsadójának szerepét viszont azonosították a szivárogtatásban, aki ezt követően azt közölte közösségi oldalán:
Hihetetlenül csalódott vagyok amiatt, ahogyan a Védelmi Minisztériumban végzett szolgálatom véget ért. A Pentagon meg nem nevezett tisztviselői alaptalan támadásokkal rágalmaztak.
Ezt követően pénteken elbocsátották Darin Selnicket, aki Pete Hegseth helyettes kabinetfőnöke volt, valamint Colin Carrollt, aki Steve Feinberg helyettes védelmi miniszter mellett dolgozott.